Po raz pierwszy w prawie 9-letniej historii naszych działań Zupa na Plantach otrzymała wsparcie finansowe ze środków publicznych na poziomie centralnym.
Prawie 1/3 środków potrzebnych w budżecie na realizację naszych działań streetworkingowych oraz prowadzenie Programu Zupowe Mieszkanie w miesiącach maj – grudzień 2025 będzie pochodzić z programu ministerialnego „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” – Edycja 2025.
Reszta potrzebnych środków (czyli 2/3 budżetu na wymienione działania) pochodzi od Darczyńców indywidualnych i firmowych. Jeśli chcesz dołączyć do naszych Darczyńców, możesz to zrobić tutaj.
Poniżej szczegółowy informacje o wsparciu, jakie otrzymaliśmy:
Zadanie publiczne realizowane w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” – Edycja 2025
Tytuł zadania publicznego: “Działania o charakterze streetworkingowym i Program Zupowe Mieszkanie – wieloaspektowe wsparcie osób doświadczających bezdomności”
Okres realizacji projektu: od 1 maja 2025 do 31 grudnia 2025 r.
Wartość projektu: 282 354,20 zł
Wartość dofinansowania: 91 605,00 zł
Data podpisania umowy o wsparciu realizacji zadania publicznego: lipiec 2025 r.
Celem zadania jest wspieranie osób doświadczających bezdomności w Krakowie poprzez prowadzenie działań o charakterze streetworkingowym (organizacja wyjazdów w miejsca niemieszkalne Krakowa i spotkań w przestrzeni miejskiej z osobami w kryzysie bezdomności) oraz świadczenie usług mieszkaniowych w ścisłym połączeniu z aktywizacją społeczno-zawodową skierowaną do osób będących w procesie wychodzenia z bezdomności.
Więcej informacji o naszych działaniach, na które otrzymaliśmy wsparcie można znaleźć w zakładkach:
