Zupowe Mieszkanie oraz program aktywizacji społecznej i zawodowej

.

Program Zupowe Mieszkanie i powiązany z nim program aktywizacji społecznej i zawodowej uruchomiony został w grudniu 2020 r. Program to nie tylko zapewnienie bezpiecznego dachu nad głową osobom w kryzysie bezdomności biorącym w nim udział, ale też codzienne działania w Żywej Pracowni pod okiem instruktorów aktywizacji, wsparcie asystentki osób w kryzysie bezdomności i – w razie indywidualnego zapotrzebowania – wsparcie terapeutów, pracowników socjalnych, prawników czy innych specjalistów.

W 2021 roku poszerzyliśmy program o drugie Zupowe Mieszkanie, a do programu dołączyła kolejna osoba. Panowie mają bezpieczny dach nad głową i są otoczeni profesjonalną opieką. Mogą uczestniczyć w zajęciach aktywizujących ich zawodowo oraz społecznie pod okiem instruktorów aktywizacji w Żywej Pracowni. Mają też regularne, indywidualne spotkania z asystentką, która razem z nimi pracuje nad programem odzyskiwania i budowania podstawowych kompetencji społecznych potrzebnych do wychodzenia z kryzysu bezdomności.

Panowie sami z siebie angażują się też w działania wolontariackie Zupy na Plantach. Na przykład jeden z nich co tydzień gotował wielki gar pysznej herbaty (z cytrynami, pomarańczami, imbirem, goździkami i sokiem malinowym), z którą Wolontariusze wyjeżdżają na pustostany, żeby podzielić się ciepłem z potrzebującymi.

W ramach odbudowy podstawowych kompetencji społecznych Panowie biorący udział w programie aktywizacji mają powierzanych coraz więcej różnego rodzaju praktycznych zadań, jak trening budżetu, remonty Zupowego Mieszkania, współprowadzenie warsztatów stolarskich czy rzemieślniczych dla dzieci i młodzieży w Żywej Pracowni.

Poniższy film daje wgląd w historie uczestników programu i pozwala zobaczyć, jak dziś wygląda ich życie.

.https://www.youtube.com/watch?v=kIjQ6SerGFA&ab_channel=ZupaNaPlantach

Program Zupowe Mieszkanie możesz wesprzeć:

Numer konta: 83 1600 1013 1878 1596 5000 0003
Tytuł przelewu:  Darowizna – projekt Zupowego Mieszkania
Dane do przelewu: Fundacja Zupa
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Dane do przelewu z zagranicy:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Numer IBAN:  PL83 1600 1013 1878 1596 5000 0003