Na wstępie bardzo dziękujemy, że rozważasz przekazanie rzeczy osobom w kryzysie bezdomności.

Aktualnie nie prowadzimy zbiórek odzieży i obuwia od indywidualnych Darczyńców. Poinformujemy, kiedy będzie możliwe ponowne przekazywanie darów.

Miejsca w Krakowie, do których można przekazywać odzież:

.

Regularne odwiedziny i rozmowy podczas wyjazdów streetworkingowych pozwalają wolontariuszom dostrzegać aktualne problemy osób w kryzysie bezdomności i dopasować do konkretnej osoby potrzebne wsparcie doraźne w postaci nie tylko posiłku, środków higienicznych, odzieży, obuwia czy zabezpieczenia i wyposażenia miejsca przebywania w namiot, śpiwór, koc, plandekę, itp.

Dzięki temu możemy wyposażyć osoby doświadczające bezdomności w produkty potrzebne do zadbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Dodatkowo taka forma pomocy pozwala ograniczyć przemieszczanie się osób starszych i schorowanych doświadczających bezdomności, dla których poruszanie się po mieście w celu uzyskania pomocy z placówek miejskich w czasie trwania pandemii i kolejnych fal koronawirusa jest dodatkowym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia, gdyż znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka.

.

.