Magazyn Ciepła


Na wstępie bardzo dziękujemy za to, że rozważasz przekazanie rzeczy osobom w kryzysie bezdomności.

Aktualnie nie prowadzimy zbiórek odzieży i obuwia od indywidualnych Darczyńców. Poinformujemy o wznowieniu przyjmowania darów.

Miejsca w Krakowie, do których można przekazywać odzież:

Regularne odwiedziny i rozmowy podczas wyjazdów streetworkingowych pozwalają wolontariuszom dostrzegać aktualne problemy osób w kryzysie bezdomności i dopasować do konkretnej osoby potrzebne wsparcie doraźne. Czasem jest to ciepły posiłek i kanapki, środki higieniczne, odzież, obuwie, innym razem – wyposażenie miejsca przebywania w namiot, śpiwór, koc, plandekę.

Paczki przygotowujemy przede wszystkim dla osób, które miałyby trudności z pozyskaniem odzieży z innych miejsc: starszych, mniej mobilnych, niesamodzielnych. Wolontariusze wyposażeni są także w ulotki wskazujące miejsca pomocy w Krakowie, gdzie dostępne jest wsparcie materialne.

Dary rzeczowe otrzymujemy głównie od naszych Darczyńców – osób indywidualnych, firm prowadzących zbiórki wśród pracowników, mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości, dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli organizujących zbiórki przedświąteczne. Ale mamy i taką historię, kiedy do biura przyszła paczka z Podkarpacia z ręcznie wykonanymi rzeczami w ramach aktywizacji Seniorek z Krosna. Czapki i skarpety uszyte zostały z nienoszonych już swetrów 🙂 Zdarza się voucher do sklepu sportowego na zakup zimowych butów, które ułatwiają przetrwanie mroźnych dni.

Nasi Darczyńcy dzielili się z osobami w kryzysie bezdomności także produktami spożywczymi, własnymi wypiekami, słodkościami czy książkami w paczce przesłanej z… Japonii 🙂 Mamy tu w okolicy sąsiadkę, która co jakiś czas przynosi ugotowane pierogi, które poporcjowane jadą wraz z Wolontariuszami do potrzebujących osób.

.

 

.