Jak zostać Zupowym Wolontariuszem?

.

Świetnie, że chcesz włączyć się w działania Zupy 🙂

1. Jeśli chcesz zaangażować się jednorazowo albo wspomóc konkretne, czasem spontaniczne działania, dołącz do głównej i największej grupy skupiającej naszych wolontariuszy TUTAJ. To właśnie tu umawiamy organizację comiesięcznych, niedzielnych spotkań na Plantach i wspólne gotowanie. Tu także zgłaszamy zapotrzebowania związane z naszymi bieżącymi działaniami (np. dowóz pieczywa z piekarni, przygotowywanie kanapek i herbaty na cotygodniowe wyjazdy czy też działania wspierające uchodźców z Ukrainy lub prace biura fundacji).

2. Jeśli chcesz zaangażować się bardziej w to, co robimy, możesz wziąć udział w wyjeździe w miejsca niemieszkalne. Zanim jednak się na to zdecydujesz, przyjdź na czwartkowe przygotowania (szykujemy kanapki, herbatę, paczki z żywnością i odzieżą). Jeśli Ci się spodoba, daj nam znać. Dodamy Cię wtedy do dedykowanej wyjazdom streetworkingowym grupie na facebooku.

3. Możesz też dołączyć do Zupowej ekipy Szafy, która w okresie niskich temperatur – od października do kwietnia – wspiera grupę pustostanową, dbając o wyposażenie naszego Magazynu Ciepła. Dzięki niej odwiedzane starsze i schorowane osoby, które nie są w stanie dotrzeć do punktów pomocowych na terenie Krakowa, otrzymują wsparcie rzeczowe. Grupę Szafy znajdziesz TUTAJ.

4. Jeśli wolisz pomagać w inny sposób niż wyżej wymienione, możesz zorganizować zbiórkę finansową lub rzeczową wśród znajomych, w pracy, w szkole itp. Najlepiej skontaktuj się z nami wcześniej, by dowiedzieć się, co jest teraz szczególnie potrzebne, oraz dograć terminy zbiórki i przekazania rzeczy.
.

Zbiórkę finansową możesz także zorganizować przez facebooka – wszelkie informacje znajdziesz TUTAJ 
Facebook nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, więc całość zebranej kwoty trafia na konto Fundacji ZUPA.
.