Jak zostać Zupowym Wolontariuszem?

.

Świetnie, że chcesz zaangażować się w działania Zupy 🙂

Aktualnie koronawirus trochę miesza w naszych normalnych działaniach i uniemożliwia spotkania na Plantach. Ale! Działamy nieustannie, po prostu w innej formie spotkań bezpośrednich w miejscach niemieszkalnych, gdzie co tydzień odwiedzamy osoby w kryzysie bezdomności.

 1. Jeśli chcesz zaangażować się jednorazowo, albo wspomóc konkretne, czasem spontaniczne działania, dołącz do grupy – TUTAJ. W pozapandemicznym czasie, to właśnie tu umawiamy organizację niedzielnych spotkań i wspólnego gotowania. W okresie epidemii na tej grupie pojawiają się różne Zupowe potrzeby związane z bieżącymi działaniami wolontariuszy i Fundacji ZUPA. Możesz zaangażować się w konkretną akcję, w zależności od pasujących Ci godzin, terminów.
 2. Możesz dołączyć do Zupowej ekipy Szafy, która w okresie niskich temperatur wspiera grupę pustostanową, dbając o wyposażenie naszego Magazynu Ciepła oraz o to, by odwiedzane osoby, które są starsze, schorowane i nie są w stanie dotrzeć do punktów pomocowych na terenie Krakowa, otrzymały wsparcie rzeczowe. Grupę Szafy znajdziesz -> TUTAJ
 3. Zorganizowanie zbiórki finansowej lub rzeczowej wśród znajomych, w pracy, w szkole, itp. Najlepiej skontaktuj się z nami wcześniej, by dowiedzieć się co jest teraz szczególnie potrzebne oraz dograć terminy prowadzenia zbiórki i przekazania rzeczy.
  .
  Zbiórkę finansową możesz także zorganizować przez facebooka – wszelkie informacje znajdziesz TUTAJ 
  Facebook nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, więc całość zebranej kwoty trafia na konto Fundacji ZUPA.
  .