Jak zostać Zupowym Wolontariuszem?

Świetnie, że chcesz włączyć się w działania Zupy 🙂

1. Jeśli mieszkasz w Krakowie i chcesz realnie zaangażować się w nasze działania, zacznij od dołączenia do naszej głównej grupy na Facebooku, skupiającej naszych wolontariuszy i wolontariuszki TUTAJ. To właśnie tu umawiamy organizację comiesięcznych, niedzielnych spotkań na Plantach i wspólne gotowanie oraz cotygodniowe przygotowanie kanapek i herbaty na wyjazdy na pustostany. Tu także ogłaszamy zapotrzebowania związane z naszymi bieżącymi działaniami (np. dowóz pieczywa z piekarni, organizacja zbiórek, spotkania integracyjne, szkolenia, działania wspierające pracę biura fundacji).

2. Jeśli chcesz zaangażować się bardziej w to, co robimy, możesz wziąć udział w wyjeździe w miejsca niemieszkalne. Zanim jednak się na to zdecydujesz, przyjdź na czwartkowe przygotowania (szykujemy kanapki, herbatę, paczki z żywnością i odzieżą). Jeśli Ci się spodoba, daj nam znać. Dodamy Cię wtedy do dedykowanej wyjazdom streetworkingowym grupie na facebooku.

3. Możesz też dołączyć do Zupowej ekipy Szafy, która w okresie niskich temperatur – od października do kwietnia – wspiera grupę pustostanową, dbając o zaopatrzenie naszego Magazynu Ciepła i spiżarni. Dzięki niej odwiedzane starsze i schorowane osoby, które nie są w stanie dotrzeć do punktów pomocowych na terenie Krakowa, otrzymują najpilniejsze wsparcie rzeczowe. Grupę Szafy znajdziesz TUTAJ.

4. Jeśli wolisz pomagać w inny sposób niż wyżej wymienione, możesz zorganizować zbiórkę finansową lub rzeczową wśród znajomych, w pracy, w szkole itp. Najlepiej skontaktuj się z nami wcześniej, by dowiedzieć się, co jest teraz szczególnie potrzebne, oraz dograć terminy zbiórki i przekazania rzeczy. W tym celu napisz wiadomość na adres: kontakt@zupanaplantach.pl
.

Zbiórkę finansową możesz także zorganizować przez facebooka – wszelkie informacje znajdziesz TUTAJ 
Facebook nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, więc całość zebranej kwoty trafia na konto Fundacji ZUPA.
.