Karetka dla Fundacji Przystań Medyczna

Są z nami od prawie dwóch lat. Niedziela w niedzielę.
Lekarze, studenci, pielęgniarki i inni medycy.
Udzielają porad, badają, słuchają, reagują.

Zima, wiosna, lato czy jesień walczą z niegojącymi się ranami. W zimie z odmrożeniami, w lecie z larwami zagnieżdżającymi się w nogach. Czasem walczą też niestety z systemem opieki zdrowia, który osoby w kryzysie bezdomności, ubogie, niezaradne, często wyklucza. I próbują mimo wszystko, jeśli jest potrzeba hospitalizacji, takie osoby nieubezpieczone w ten system wepchnąć. Nie krzyczą, że system jest zły, choć o tym wiedzą, bo sami w nim pracują lub pracować będą. Tylko po cichu, dwa razy w tygodniu przychodzą, są, służą swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Choć wydaje się, że to syzyfowa praca, oni są i cierpliwie pomagają. Do tej pory zajmowali jedną ławkę na „kółku”, gdzie z profesjonalnie zaopatrzonym plecakiem medycznym opatrywali rany, badali, doradzali.

Od ostatniej niedzieli dzięki organizatorom Światowy Dzień Ubogich – Archidiecezja Krakowska mogą to wszystko robić w bardziej komfortowych, ciepłych warunkach. W wymarzonej karetce, którą zakupiono ze środków, które pozostały po ŚDU w Krakowie.

Tylko z nostalgią już będziemy patrzeć na tę ławkę, którą jeszcze do niedawna zajmowali 🙂

Fundacja Przystań Medyczna – fajnie, że jesteście, bądźcie zawsze! <3

Oczywiście potrzeby są duże, środki opatrunkowe zużywane są na bieżąco, a to na pewno nie jedyne koszty – gdybyście chcieli ich wspomóc, można to zrobić tutaj:
www.patronite.pl/FPM
http://www.przystanmedyczna.org/?portfolio=podaruj
http://www.przystanmedyczna.org/?portfolio=nasza-misja

1 myśl na temat “Karetka dla Fundacji Przystań Medyczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *