Darczyńco, potrzebne Twoje wsparcie

Wtorkowe popołudnie przy ul. Celnej. Pod kolorowe drzwi numeru 5 podjeżdża samochód, siódmy z kolei, a para wolontariuszy przekazuje kolejne paczki, które lądują w bagażniku. Każdy samochód zabiera ich około 20. I jadą – w miejsca, które nie mają adresów. Jak co tydzień, od 8 tygodni. Ponad 1600 paczek od początku marca dotarło na pustostany, ogródki działkowe, a nawet do kanałów, gdzie żyją ludzie, którzy w czasie epidemii koronawirusa nie mogą pozwolić sobie na #zostańwdomu. 

Dlaczego jeszcze raz prosimy o Wasze wsparcie?

Ponieważ okres potrzebnej izolacji w związku z epidemią koronawirusa się przedłuża i środki na paczki z pierwszej zrzutki zostały wykorzystane. Niestety wszystko wskazuje na to, że czas naszych kryzysowych działań szybko się nie skończy. Dlatego ponownie prosimy Was o pomoc. Uruchomiona została zbiórka:

https://zrzutka.pl/6pxcb5

Dzięki Waszemu wsparciu wolontariusze Zupy na Plantach docierają z paczkami do blisko 200 osób tygodniowo. Trzeba pamiętać, że osoby w kryzysie bezdomności mają słabszą odporność – to często ludzie starsi i schorowani – co sprawia, że są w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o potencjalne zakażenie się. 

Rozwożone paczki pomagają osobom doświadczającym bezdomności przetrwać ten trudny czas. Równocześnie ograniczamy w ten sposób ich przemieszczanie się po mieście i skupianie się w większych grupach. Wciąż niestety brakuje rozwiązań systemowych, by zapewnić im bezpieczne wsparcie dostępne przed epidemią.

Szczegóły dotyczące zawartości paczek, jak i kosztów wsparcia poniesionych w okresie trwania epidemii znajdziecie w zakładce http://zupanaplantach.pl/paczki oraz Koszty Pomocy.

Zapraszamy do współpracy także firmy, które chcą wesprzeć nasze działania finansowo, przez przekazanie produktów do paczek albo organizację zbiórki rzeczy wśród pracowników. Więcej informacji o możliwościach współpracy znajdziecie na naszej stronie: http://zupanaplantach.pl/wspolpraca-z-firmami/

Dziękujemy za każdą złotówkę, którą nam już przekazaliście i jednocześnie z całego serca prosimy Was o dalsze wsparcie, dzięki któremu wspólnie pomożemy przetrwać okres epidemii koronawirusa osobom doświadczającym bezdomności. 

Ekipa Zupy na Plantach i Fundacja ZUPA