Buty dla dzieciaków z Ukrainy

W te wakacje sprawiliście wielką radość dzieciom z Drohobycza, wysyłając i przynosząc nam ubrania. Wtedy była to zbiórka dla jednej rodziny,  sześciorga dzieci, rodzeństwa w trudnej sytuacji, wychowywanego przez babcię. Dostaliśmy wtedy tak dużo ubrań, że oprócz Jakimów obdarowanych zostało kilkadziesiąt rodzin!  Tym razem przyszła do nas prośba o pomoc innym dzieciom tatarskim, które z rodzinami musiały uciekać z Krymu. Zbliża się zima, a one nie mają ciepłych butów.

Dostaliśmy konkretnie rozpisane ilości i rozmiary butów i o takie właśnie nieśmiało Was prosimy:

  • 28 par chłopięcych w rozmiarach 24-43
  • 29 par dziewczęcych w rozmiarach 23-42

Żeby usprawnić zbiórkę, prosimy chętnych do przyniesienia butów, o wpisywanie się w tabelkę. Nie trzeba pisać pełnych imion i nazwisk – chodzi o to, żebyśmy wiedzieli, że dany rozmiar będzie już przez kogoś przyniesiony. Dzięki temu nie pominiemy żadnego dziecka, a z drugiej strony nie skończymy z 10 parami w tym samym rozmiarze. Tabelka znajduje się TUTAJ.

 KIEDY i GDZIE?
  • 13-17 listopada w godzinach 17:00-20:00
  • ŻyWa Pracownia ul. Celna 5, 30-507 Kraków

 

 

Na zdjęciu widzicie Hayat, co po krymskotatarsku znaczy „Życie”. Hayat jest najmłodszym dzieckiem w tamtej społeczności, urodziła się pod koniec października. Dzień wcześniej rosyjska artyleria położyła ogień akurat na tym odcinku frontu donieckiego, gdzie trafiły lekarstwa i pościel zebrana przez nas w poprzedniej akcji dla Ukrainy. Zginęły dwie osoby. Tak przeplata się życie i śmierć w tamtym rejonie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *