Zupowe Mieszkanie coraz bliżej

Nad projektem „Zupowego mieszkania” pracujemy od około roku. Dzięki hojności uczestników wydarzenia „Umiłowani”, jakie odbyło się na TAURON Arenie, nieśmiałe pomysły o uruchomieniu mieszkania na wzór treningowego dla osób wychodzących z kryzysu bezdomności udało się zamienić w konkretne działania i kolejne kroki.

Pierwsze plany były takie, że mieszkanie uruchomimy przed jesienią 2020 roku. Niestety zostały one pokrzyżowane przez epidemię i inne trudności napotkane po drodze. Zupa przeszła w tryb działania kryzysowego, docierając z pomocą do osób doświadczających bezdomności w czasie cotygodniowych wyjazdów, a epidemia spowolniła pracę zespołu projektowego. Ale nie zatrzymała. Regularnie spotykamy się na spotkaniach on-line i podejmujemy kolejne – możliwe w obecnej sytuacji – kroki.

Niełatwe jest również znalezienie samego lokalu na mieszkanie. Początkowo szukaliśmy go na rynku komercyjnym. Bezskutecznie. Właściciele lokali słysząc o naszym projekcie albo nie chcieli w ogóle rozmawiać o wynajmie, albo stawiali warunki w umowach, które były bardzo niekorzystne dla fundacji i zagrażające stabilności projektu. Obecnie jesteśmy w trakcie prowadzenia rozmów z miastem. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się wynająć lokal z zasobów miejskich. Tutaj z kolei czynnikiem spowalniającym są formalne procedury urzędowe, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Ale się nie poddajemy i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli podzielić się z Wami szczęśliwą wiadomością i zacząć prace remontowe w lokalu udostępnionym przez miasto. Uprzejmie prosimy o trzymanie kciuków (no chyba, że ktoś posiada mieszkanie, które chciałby nam udostępnić pod nasz projekt, to prosimy o kontakt z biurem naszej fundacji 🙂

Projekt Zupowego mieszkania można wesprzeć:

Tytuł przelewu: Darowizna na projekt „Zupowego mieszkania”
Numer konta: 83 1600 1013 1878 1596 5000 0003
Dane do przelewu: Fundacja Zupa
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Dane do przelewu z zagranicy:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Numer IBAN:  PL83 1600 1013 1878 1596 5000 0003