Zupa szuka mieszkania

Od dłuższego czasu zespół złożony z kilkunastu osób spośród wolontariuszy Zupy na Plantach pracuje nad uruchomieniem projektu Zupowego Mieszkania. Ma to być ważny krok, który pozwoli nam jeszcze lepiej szukać dróg na pomaganie w wychodzeniu z kryzysu bezdomności.

Będzie to mieszkanie dla osób, które wyrażą gotowość i chęć do skorzystania ze wsparcia różnych specjalistów oraz będą chciały brać udział w działaniach z obszaru aktywizacji społecznej w ŻyWa Pracownia.

Pod koniec zeszłego roku udało nam się, dzięki uprzejmości organizatorów wydarzenia “Umiłowani”, podczas zbiórki na Tauron Arenie, zebrać kwotę potrzebną na uruchomienie rocznego pilotażu takiego mieszkania.

Od kilku miesięcy pracujemy nad zasadami funkcjonowania mieszkania, zakresem zadań i kompetencji specjalistów opiekujących się mieszkańcami, planem aktywizacji społecznej oraz przeszukujemy oferty mieszkań na wynajem w celu znalezienia odpowiedniego lokum.

I z tą ostatnią kwestią postanowiliśmy się zwrócić szerzej, do Was wszystkich. Po rozmowach z organizacjami z całej Polski, które prowadzą projekty mieszkaniowe dla osób w kryzysie bezdomności, wiemy, że najlepiej, kiedy właściciel jest przekonany do tego typu działań i jest osobą wrażliwą społecznie – czyli kimś, kto będzie dobrze czuć nasze zupowe klimaty.

Czego szukamy?

Mieszkania na terenie Krakowa, dla 3 osób – najlepiej 3 pokoje i salon połączony z kuchnią, z dobrym skomunikowaniem z naszą siedzibą na ul. Celnej 5, bo to tu będzie się odbywać zasadnicza część aktywizacji społecznej w ramach współpracy z ŻyWa Pracownia. Ale jesteśmy też elastyczni i otwarci na inne propozycje.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się znaleźć miejsce, które już niedługo stanie się historycznym, pierwszym Zupowym Mieszkaniem.