Wyjątkowe wsparcie z Watykanu dla osób doświadczających bezdomności

Początkiem maja uruchomiliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy, by móc regularnie docierać z paczkami w czasie przedłużającej się epidemii do osób doświadczających bezdomności. Trwa drugi miesiąc, w którym działamy w trybie kryzysowym, bez spotkań na Plantach, ale z dużo intensywniejszymi wyjazdami z indywidualną pomocą do miejsc niemieszkalnych na mapie Krakowa. Na nasz apel o potrzebną pomoc w zebraniu środków, odpowiedzieli liczni Darczyńcy, a wśród nich sam Papież Franciszek i jego jałmużnik.

Pisze Piotrek:

8 maja 2020

Obudziłem się chwilę przed 7. Minęło kilkanaście godzin od uruchomienia zrzutki na kryzysowe paczki Zupy na Plantach. Byłem trochę poddenerwowany. Nie miałem pewności, jak pójdzie nam tym razem. To pierwszy raz, kiedy ponownie prosiliśmy ludzi o duże wsparcie w tak krótkim czasie.

Włączyłem internet w telefonie i zobaczyłem powiadomienie na WhatsApp. Wszedłem i zobaczyłem wiadomość od kardynała Konrada wysłaną o 5:48 rano.

„Jak tylko otworzą bank wyślemy 10 000 euro. To jest dar od papieża Franciszka. Dla krakowskich potrzebujących”.

Wziąłem głęboki oddech, przetarłem oczy, przeczytałem jeszcze raz, żeby sprawdzić czy mi się coś nie przywidziało i pomyślałem: „OK, możesz już odetchnąć. Wszystko będzie dobrze”.

#LudzieSąDobrzy