Pomóżmy osobom w kryzysie bezdomności przetrwać zimę w pandemii

Zimne miesiące to czas szczególnie niebezpieczny dla osób doświadczających bezdomności. Kiedy większość z nas ma możliwość pozostawania w ciepłych mieszkaniach, oni funkcjonują w warunkach, w których ciepło jest nieosiągalnym luksusem.
.
Dlatego od przyszłego tygodnia do końca marca w trakcie naszych wyjazdów do osób żyjących w pustostanach, altanach śmietnikowych, kanałach, piwnicach, namiotach i na działkach, będziemy dowozić gorące zupy. Dla wielu z nich to jedyny ciepły posiłek, który jedzą w ciągu dnia (a czasem nawet pierwszy od kilku dni). Zjedzenie czegoś ciepłego przed mroźną nocą na pustostanach jest niezbędne do przetrwania.
.
fot. Przemysław Kleczkowski
.
.
Tak jak w ubiegłym roku zupy przygotowywać będzie dla nas Spółdzielnia Socjalna Równość. To firma cateringowa, która – po pierwsze – jest w stanie dostarczyć nam zupy w specjalnych opakowaniach i boxach, co pozwala nam dowieźć gorące zupy do osób potrzebujących. Po drugie – chcemy w ten sposób wesprzeć samą Spółdzielnię, która tworzy miejsca pracy dla osób wykluczanych społecznie, bezrobotnych i borykających się z chorobami psychicznymi.
W poprzednią zimę akcję finansowała jedna z korporacji. W tym roku okazało się to niemożliwe, nie otrzymujemy też żadnego wsparcia ze środków publicznych, dlatego chcemy zaprosić do współfinansowania wszystkich Dobrych Ludzi, czyli Was.
.
Z całego serca prosimy Was o wsparcie. Każda złotówka i zachęcenie znajomych do wpłaty mają wielkie znaczenie. Pomóżcie nam pomagać osobom w kryzysie bezdomności w tym niełatwym czasie. 
.
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/rp7nyc