Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

W trakcie trwania epidemii koronawirusa osoby doświadczające bezdomności są jednymi z najbardziej narażonych. Nie mają domu, więc nie mogą w nim zostać. Ze względów bezpieczeństwa mają też bardzo utrudniony dostęp do wsparcie materialnego i pomocy medycznej.

Nie ma mowy, żebyśmy zostawili ich samych. Po konsultacjach z lekarzami, specjalistami i innymi organizacjami działającymi w przestrzeni bezdomności, wiemy, że najpilniejsze jest przygotowanie paczek, które pomogą przetrwać te trudne dni osobom, które nie mają domów. Równocześnie ograniczą one ich migrację i skupianie się w dużych zgromadzeniach.

Możesz wspomóc nasze działania finansowo poprzez tradycyjny przelew.

Numer konta: 40 1600 1013 1878 1596 5000 0001

Tytuł przelewu: Darowizna – paczki na czas epidemii
Dane do przelewu: Fundacja Zupa
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Dane do przelewu z zagranicy:
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX
Numer IBAN:  PL40 1600 1013 1878 1596 5000 0001

Co znajduje się w paczkach? Trwała żywność na kilka dni, bielizna i podstawowe artykuły higieniczne oraz garść informacji: że jesteśmy, że pamiętamy, że będziemy wracać, z opisem, jak postępować w obecnej sytuacji zagrożenia, co robić, kiedy ktoś zobaczy u siebie symptomy zakażenia.

Do ilu ludzi docieramy? Znamy ponad 100 tzw. „niemieszkalnych” miejsc, w których żyją ludzie (pustostany, altanki, działki itd.). Wiemy, że mieszka w nich około 200 osób. Oprócz tego, chcemy wspomóc osoby w kryzysie bezdomności przebywające w ogrzewalni przy ul. Wielickiej. To około 70 osób.

Ile kosztuje paczka? Co tydzień rozwozimy blisko 200 paczek. Koszt każdej z nich to 42,90 zł. Czyli koszt jednego wyjazdu to około 8500 zł.

Dlaczego prosimy o wsparcie? Paczki rozwozimy od początku epidemii, od drugiego tygodnia marca. Co tydzień grono wolontariuszy robi zakupy, kompletuje paczki i w 2 osobowych ekipach je rozwozi. Blisko 9 tys kosztuje tygodniowa akcja, a tak działamy już od kilku tygodni. Z całego serca prosimy Was o wsparcie!

Ekipa Zupy na Plantach i Fundacji ZUPA

* Paczki będą dowożone przez małą grupę osób z Zupy na Plantach, z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.