Mapa Bezdomny Kraków w Muzeum Krakowa i pilotażowe warsztaty

 

 

W Zupie na Plantach bardzo zależy nam na uwrażliwianiu społeczeństwa na to, jak bardzo złożony jest problem bezdomności. Poza działaniami bezpośrednio wspierającymi osoby żyjące na ulicy staramy się też tworzyć projekty, które mogą otwierać oczy i poruszać serca.

Dlatego bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Muzeum Krakowa, dzięki której nasza Mapa Kraków Bezdomny zawisła na wystawie muzealnej, a w sobotę 25 listopada odbył się „zupowy” wernisaż. Mapę będzie można oglądać (i czytać!) do końca czerwca 2024 roku.

Na wydarzeniu można było wziąć udział w warsztatach, rozmowach, spotkać twórczynie i twórców mapy, naszych wolontariuszy oraz jednego z uczestników Programu Zupowe Mieszkanie. Staraliśmy się wspólnie poznać i lepiej zrozumieć Kraków widziany oczami osób doświadczających bezdomności.

Ps. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pilotażowych warsztatów wokół Mapy Bezdomnego Krakowa. Widzimy, że udało nam się wypracować ciekawą metodę na pracę w grupach pomagającą pogłębiać zrozumienie problemu bezdomności. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany wzięciem udziału w takich warsztatach (w ramach wolontariatu pracowniczego, z grupą ze studiów, ze swoimi uczniami ze szkoły), zapraszamy do kontaktu z naszym biurem fundacji.

Więcej o mapie: krakowbezdomny.pl