Po raz kolejny wolontariusze odwiedzili ze święconką osoby w kryzysie bezdomności

Święta to czas, w którym nawet w normalnych warunkach to bardzo trudny czas dla osób żyjących na ulicy. Bo samotność, bo brak rodziny, bo brak bliskich, bo stare rany się otwierają. W czasie pandemii jest jeszcze trudniej. My będziemy bezpiecznie siedzieć w domach. Dla wielu z nich cztery ściany, w których mogliby bezpiecznie poczekać na lepsze czasy to marzenie.
.
Przed pandemią w każdą Wielkanocną niedzielę spotykaliśmy się na Plantach. Tym razem – już po raz drugi – jest to niemożliwe. Dlatego w Wielką Sobotę – tak jak w ubiegłym roku – zorganizowaliśmy dodatkowy wyjazd w tzw. miejsca niemieszkalne (pustostany, działki, namioty, kanały). I kiedy wiele osób zastanawiało się jak w Wielką Sobotę bezpiecznie przygotować i poświecić koszyczki, my w Krakowie ruszyliśmy w miasto ze święconkami i życzeniami dla osób w kryzysie bezdomności.
.
Kilkudziesięciu zupowych wolontariuszy i wolontariuszek odwiedziło około 100 osób żyjących na pustostanach, działkach, w kanałach i altanach śmietnikowych.
Każda z nich dostała przygotowany specjalnie dla niej koszyczek i kartkę z życzeniami. Bo są dla nas ważni i chcemy być z nimi również w świątecznym czasie.
.
.
.
Wyjazd ze święconkami udało się zorganizować dzięki wsparciu niezawodnych Darczyńców, którzy wsparli zrzutkę na ten cel: https://zrzutka.pl/r8vexe.
.
A tak wyglądała nasza wielkanocna akcja święconkowa w ubiegłym roku:
.