Pomóż osobom doświadczającym bezdomności przetrwać epidemię koronawirusa

W trakcie trwania epidemii koronawirusa osoby doświadczające bezdomności są jednymi z najbardziej narażonych. Nie mają domu, więc nie mogą w nim zostać. Ze względów bezpieczeństwa mają też bardzo utrudniony dostęp do wsparcie materialnego i pomocy medycznej.

Nie ma mowy, żebyśmy zostawili ich samych. Po konsultacjach z lekarzami, specjalistami i innymi organizacjami działającymi w przestrzeni bezdomności, wiemy, że najpilniejsze jest przygotowanie paczek, które pomogą przetrwać te trudne dni osobom, które nie mają domów. Równocześnie ograniczą one ich migrację i skupianie się w dużych zgromadzeniach.

Dlatego ruszamy ze zbiórką pieniężną, by zapewnić środki potrzebne do zorganizowania paczek.

https://zrzutka.pl/aw324a

Co znajdzie się w paczkach? Trwała żywność na kilka dni, bielizna i podstawowe artykuły higieniczne oraz garść informacji: że jesteśmy, że pamiętamy, że będziemy wracać, z opisem, jak postępować w obecnej sytuacji zagrożenia, co robić, kiedy ktoś zobaczy u siebie symptomy zakażenia.

Do ilu ludzi będziemy docierać? Znamy około 100 tzw. „niemieszkalnych” miejsc, w których żyją ludzie (pustostany, altanki, działki itd.). Wiemy, że mieszka w nich około 200 osób. Oprócz tego, chcemy wspomóc osoby w kryzysie bezdomności przebywające w ogrzewalni przy ul. Wielickiej. To około 70 osób.

Ile kosztuje paczka? Przygotowaliśmy pierwszych 200 paczek. Koszt każdej z nich to 42,90 zł. Czyli koszt jednego wyjazdu to około 8500 zł.

Dlaczego prosimy o wsparcie? W najbliższych tygodniach, a może nawet miesiącach, z takimi paczkami trzeba będzie wyjeżdżać regularnie. Na razie prosimy Was o wsparcie sfinansowania 4 pierwszych wyjazdów. Dodatkowo chcemy w tym samym czasie raz w tygodniu wspierać pożywieniem mieszkańców ogrzewalni przy ul. Wielickiej. To z kolei koszt 500 zł tygodniowo (czyli 4 tygodnie = 2000 zł). Z całego serca prosimy Was o wsparcie!

Ekipa Zupy na Plantach i Fundacja ZUPA

* Paczki będą dowożone przez małą grupę osób z Zupy na Plantach, z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

** W międzyczasie we współpracy z innymi organizacjami będziemy szukać innych źródeł potrzebnych środków lub ich finansowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *