Małe kroki – od nich zaczynają się wielkie rzeczy.
Od tego, że ktoś mieszkający w pustostanie, bez możliwości wykąpania się czy skorzystania z pralki, w czystym, świeżym ubraniu przyjdzie na rozmowę kwalifikacyjną o pracę.
Od tego, że ktoś pod ciepłym kocem spędzi zimną noc, śpiąc na ławce.
Od tego, że ktoś dostanie paczkę ciepłych ubrań, czystą bieliznę, kosmetyki. Człowiek, który ze wstydu sam do sklepu nie wejdzie, żeby sobie wybrać jakieś nowe ubranie.
Od butów. Wielkie rzeczy zaczynają się też od butów. Albo raczej – bez dobrych, ciepłych, wygodnych butów może być naprawdę źle. Osoby w kryzysie bezdomności spędzają całe dnie, czasem i noce, na nogach. W jednych butach przez wiele miesięcy. Nie zawsze w takich butach można zajść daleko.
Czasem od śpiwora, który może okazać się pierwszą rzeczą “wyposażenia” opuszczonego kiosku, w którym śpi od jakiegoś czasu samotny mężczyzna. Jedyną, Tylko podłoga, ściany, okna, kraty i parapet. I ten śpiwór, w zimną noc.

Cierpliwie wysłuchujemy historii osób, które zwracają się do nas z potrzebami. Zapisujemy je, a potem, w miarę możliwości, dzielimy się tym, co dostajemy od darczyńców. Niestety, potrzebujących jest wielu, a nasze zapasy, zbierane przez długi czas, już praktycznie stopniały.

Dlatego prosimy, podzielmy się. Bądźmy solidarni, nie tylko dziś, ale codziennie. Przynieście nam rzeczy, my już będziemy wiedzieć, komu je przekazać.

Zbieramy:
✓ zimowe, sportowe obuwie męskie (39-46)
✓ śpiwory
✓ grube koce i kołdry
✓ kurtki męskie
✓ spodnie męskie
✓ kalesony
✓ majtki i skarpetki (damskie i męskie)
✓ plecaki turystyczne (30-litrowe także)
✓ rękawiczki i czapki
✓ termosy

Nie zbieramy:
✓ t-shirtów
✓ cienkich bluzeczek i sweterków
✓ spódnic i sukienek
✓ butów na obcasie
✓ szalików
✓ płaszczy
✓ kożuchów
✓ koszul męskich (z wyjątkiem flanelowych)

👉 Kiedy i gdzie można przynieść?
ŻyWa Pracownia, ul. Celna 5, Kraków
każda niedziela 15:00-17:00
każdy wtorek 18:00-20:00